Historie společnosti

B a K Písek je pokračovatelskou společností B a K sdružení, které vzniklo již v roce 1995 spoluprací pana Karla Brejchy a pana Ing. Jířiho Karla, kteří navázali na své dlouholeté zkušenosti se zpracováním plechu, výrobou ocelových konstrukcí a výrobou elektrorozvaděčů z bývalé STS Písek. V průběhu let došlo k razantním investicím do zajištění stabilní infrastruktury, nákupu špičkových technologií a strojního vybavení. Investice do obnovy a rozšiřování vybavení i infrasturktury stále pokračují.

V roce 2000 byla založena společnost B a K systémy s.r.o. jako přímý pokračovatel výroby rozváděčů v bývalém Elektropřístroji Písek a následně ve společnosti Schneider Electric CZ s.r.o.. Společnost vznikla odprodejem části podniku Schneider Electric CZ s.r.o. a po svém vzniku se zařdila mezi tradiční výrobce rozváděčů s dlouholetou tradicí (Elektropřístroj Písek – výroba rozváděčů od roku 1974, Schneider Electric CZ s.r.o.). Hlavní činností B a K systémy s.r.o. je návrh, eingeering a výroba rozváděčů, jejich oživení u konečného uživatele a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis. Provádíme také elektromontáže.

V roce 2005 proběhla transformace B a K leasing s.r.o. na společnost B a K production s.r.o. Hlavní činností této firmy jsou návrhy, výroba a konstrukce rozváděčových skříní a komplexní služby v oblasti zpracování plechu a povrchových úprav. Převzala tak činnosti B a K sdružení.

Společnosti B a K production s.r.o. a B a K systémy s.r.o. vzájemně kooperují, mají společné sídlo v bývalém vojenském areálu v Purkraticích u Písku a společně vystupují pod názvem B a K Písek.