Historie společnosti

B a K Písek je pokračovatelskou společností BaK sdružení, které vzniklo již v roce 1995 ve spolupráci pana Karla Brejchy a pana Ing. Jířiho Karla, kteří navázali na své dlouholeté zkušenosti se zpracováním plechu, výrobou ocelových konstrukcí a výrobou elektrorozvaděčů z bývalé STS Písek. V průběhu 10-ti letého působení došlo k razantním investicím do zajištění stabilní infrastruktury, nákupu špičkových technologií a strojního vybavení.

V roce 2000 byla založena společnost B a K systémy s.r.o. jako přímý pokračovatel výroby rozváděčů v bývalém Elektropřístroji a následně ve společnosti Schneider ElectricSpolečnost vznikla odprodejem části podniku Schneider Electric, s.r.o. a po svém vzniku se zařdila mezi tradiční výrobce rozváděčů s dlouhou tradicí (Elektropřístroj Modřany, Elektropřístroj Písek, Schneider Electric). Hlavní činností B a K systémy s.r.o. je projektování, eingeering, výroba a konstrukce rozváděčů, elektromontáže, oživení u konečného uživatele a záruční a pozáruční servis.

V roce 2005 byla založena společnost B a K production s.r.o. Hlavní činností této firmy jsou návrhy, výroba a konstrukce rozváděčových skříní a komplexní služby v oblasti zpracování plechu.

Společnosti B a K production s.r.o. a B a K systémy s.r.o. vzájemně kooperují, mají společné sídlo ve vojenském areálu v Purkraticích u Písku a společně vystupují pod názvem B a K Písek.